Dla działalności Spółki ważną wydarzeniem było zaprzestanie w 2006 r. przerobu ropy naftowej, które istotnie wpłynęło na zmianę działalności Spółki i wyspecjalizowanie się w działalności magazynowej i dystrybucji paliw.
W 2013 r. podjęto decyzję o utworzeniu dwóch podmiotów – spółki logistycznej i infrastrukturalnej. W ramach reorganizacji Grupy Kapitałowej LOTOS spółka RCEkoenergia została zbyta do spółki LOTOS Infrastruktura z siedzibą w Jaśle. Do spółki LOTOS Infrastruktura w ramach rekonstrukcji aktywów infrastrukturalnych i logistycznych przekazana została również działalność infrastrukturalna Spółki.
Na bazie Spółki z kolei uruchomiono ośrodek biznesowy, w ramach którego skupiono aktywa związane z magazynowaniem i dystrybucją produktów naftowych. 30 lipca 2013 r. została zarejestrowana zmiana nazwy Spółki na LOTOS Terminale S.A.
W latach 2013 – 2015 Spółka zakupiła od Grupy LOTOS bazy paliw w Piotrkowie Trybunalskim, Rypinie i Poznaniu.
Od 2020 r. jako element działań określonych w Decyzji Komisji Europejskiej dotyczącej zgody na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez PKN Orlen S.A. kontroli nad Grupą LOTOS, rozpoczęto działania mające na celu stworzenie nowej struktury grupy kapitałowej Spółki.
Na początku 2022 r. w ramach realizacji działań określonych w Decyzji KE została zawarta przedwstępna umowa zbycia akcji LOTOS Terminale S.A. na rzecz UNIMOT Investments.
Kolejne etapy realizacji budowy grupy kapitałowej Spółki przebiegały następująco: